De zeven gezelligste cafés van Groningen
Renske Swarts
21 oktober 2019 
5 min. leestijd

De zeven gezelligste cafés van Groningen

Groningen is een hartstikke gezellige studentenstad. Geen wonder dat er ook veel gezellige cafés, kroegen en bars zijn. Groningen komt in de late uurtjes weer tot leven! Niet alleen studenten kunnen hier hun hart ophalen, maar mensen van alle leeftijden. Ik laat je mijn 7 favoriete cafés zien in en rondom het centrum waar jong en oud de gezelligheid kunnen opzoeken.

1. Pintelier

Kom je bijzondere biertjes proeven bij Belgisch Café de Pintelier? Of zoals zij zelf zeggen: “We helpen je graag op weg in de wondere wereld van speciaalbieren!” Vanaf drie uur ’s middags begint hier het feest. Het café is aangesloten bij de Alliantie van Biertapperijen en serveert bieren uit Nederland, België en Duitsland. Met keuze uit ongeveer 100 verschillende biertjes (waaronder 23 van de tap) zit er zelfs voor de echte bierliefhebbers nog wel iets nieuws tussen. Ervaar de Vlaamse gastvrijheid in het Noorden van Nederland en zoek de gezelligheid op bij ‘De Pint’, zoals het café in de volksmond wordt genoemd. Bier is echter niet het enige waar ze bekend om staan. De Pint is namelijk aangesloten bij het Genevergenootschap, waardoor er een ruim aanbod aan jenever te drinken is. Verfende whiskeydrinkers kunnen hier ook hun hart ophalen. Voor hen is er keuze uit 15 verschillende soorten! Belgisch Café de Pintelier heeft een toplocatie midden in een van de oudste delen van Groningen.
Pintelier is zeven dagen per week geopend vanaf 16.00 uur tot na middernacht. Op zaterdag en zondag gaan ze al open om 15.00.

2. Kroeg van Klaas

Al meer dan 40 jaar kan Groningen zich kostelijk vermaken in de Kroeg van Klaas, een ouderwets bruincafé 5 minuutjes buiten het centrum van Groningen. ‘Voor elk wat wils’ is nog nooit zo uitgebreid geweest! Activiteiten variërend van Afrikaanse Jamsessies tot aan Kroegquizzen, Dichtersclubavonden en open podiumavonden. Verveling, wat is dat? Je kan in de Kroeg van Klaas ook je eigen evenementen organiseren. Achter het cafégedeelte bevindt zich nog een achterzaaltje dat gereserveerd kan worden voor jou en je gezelschap. Jullie zijn echter ook gewoon welkom in het café, maar die deel je wel met de rest van de bezoekers. In Kroeg van Klaas is het elke dag feest! Van maandag tot en met woensdag en op zaterdag vanaf 20.00 en donderdag en vrijdag zijn ze al open om 16.00. Zondag zijn ze alleen open met evenementen.

3. Het Pakhuis Groningen

Sinds de opening in 1973 is het Pakhuis erg veranderd. Wat ooit als een biljart- en kunstenaarscafeetje is begonnen, is uitgegroeid tot één van de bekendste cafés in Groningen! In het Pakhuis kun je terecht voor lekker en bewust eten, goede muziek en een prettige ambiance tot in de late uurtjes. Je kunt lekker genieten van je drankje en 's avonds dans je mee met de leukste DJ’s en op vrijdagen en zaterdagen kan je ook gebruik maken van de toffe bovenbar. Deze ruimte kan je ook reserveren voor groepen tot wel 100 personen! Beneden passen ongeveer 200 man. Zo is een knalfeest gemakkelijk te realiseren.
Je bent dagelijks van 17.30 uur tot 22.00 uur welkom in 't Pakhuis. En op stapdagen? Dan kun je langer blijven hangen! Op donderdag tot 03.00 uur en op vrijdag en zaterdag tot 05.00 uur.

4. Waterloobar

Darten of voetbal kijken met de mannen, een pannenkoekenavond met de kids of romantisch diner met je partner. Of het nou zomer of winter is, of je wilt eten of alleen iets drinken. Bij de Waterloobar kan je terecht voor all of the above. Er worden regelmatig darttoernooien georganiseerd waar je met al je vrienden aan mee kunt doen. De winnaar drinkt om te feesten en de verliezers kunnen natuurlijk niet achterblijven! Op zaterdagen kan je echt je kinderen niet thuislaten. Tussen 17.00 uur en 19.00 uur kunnen zij namelijk lekker smullen van de gratis pannenkoeken! Als je liever een besloten feest wilt organiseren dan kan dit al met een groep vanaf 40 personen. Je kunt een zakelijke borrel houden, een verjaardagsfeestje voor heel je familie of een mooi bruiloftsfeestje.
Waterloobar is van dinsdag tot en met zaterdag van 15.30 uur tot 00.00 uur geopend. 

5. Nachtcafé Warhol

Heb je ooit gehoord van Andy Warhol? Hij was een groot kunstenaar uit Amerika. Zijn creatieve brein kon hij inzetten voor compleet uiteenlopende vormen van kunst. Denk bijvoorbeeld aan zijn zeefdrukken van soepblikken. Of aan de Marilyn Monroe werken, waar je haar in allerlei kleuren ziet. Maar wist je dat hij ook muziek heeft geproduceerd? Zijn bijnaam was dan ook The Silver Prince of the Pop. In Nachtcafé Warhol kan je genieten van wat minder standaard muziek dan in andere cafés in Groningen. Je hoort een mengeling van rock, pop en elektronisch. Voor de rokers onder ons is er een prachtige rooksalon met overzicht over het gehele café. Zo hoef je nooit meer buiten in de kou of in de regen te gaan staan.
Maandag tot en met zaterdag kan je je feestje bouwen in Nachtcafé Warhol. Om 22.00 uur ben je welkom en op maandag kan je door tot 00.00, maar op de andere dagen kan je doorfeesten tot 6.00!

6. Sports Bar De Groote Griet

Sinds 1976 is Sports Bar de Groote Griet niet meer weg te denken uit het straatbeeld van de Grote Markt van Groningen. Ondanks dat het niet altijd een Sports Bar is geweest, is er door de jaren heen weinig veranderd. Het is al die tijd een van de bekendste cafés in Groningen geweest! Of je nou voor, achter, links, rechts of ondersteboven staat, er is altijd een scherm om op mee te kijken. Alle wedstrijden die je maar kunt bedenken worden hier gezellig afgespeeld. Zo krijg je ook een grappige combinatie van mensen over de vloer. Terwijl je je favoriete team aanmoedigt kan je blijven drinken of lekker een hapje eten. Iedereen is welkom!
Van maandag tot en met donderdag ben je vanaf 17.00 uur welkom. Vrijdag en zondag gaan de Sports Bar open vamaf 13.00 en zaterdag al om 13.00.

7. O’Malley’s

De Grote Markt is niet de enige plek waar je kunt geniet van een biertje terwijl je kijkt naar een goede sportwedstrijd. Er zijn nog een aantal cafés in Groningen die zo nu en dan een wedstrijd laten zien. Ook in de Ierse Pub O’Malley’s in de Oosterstraat worden de belangrijkste wedstrijden uitgezonden op vijf verschillende schermen. Bij deze bar kan je genieten van 11 soorten bier van de tap. Je kan ook genieten van verschillende evenementen. Elke eerste en derde dinsdag van de maand is er een pubquiz en elke tweede en vierde dinsdag kan je genieten van live muziek. Wil je gezellig mee eten? Dat kan op dinsdag tussen 17.00 en 19.00 voor maar €7,50! Let op: de openingstijden variëren bijna elke dag, dus voor de meest actuele tijden kun je het beste op de website kijken.


Waar ga jij binnenkort een gezellig drankje doen in Groningen? Of heb je een andere favoriete spot die niet mag ontbreken? Laat het ons weten!

Over de schrijver
Renske Swarts
Reactie plaatsen